Kai gerai veikiantys elektriniai grandininiai pjūklai ima darbuotis sename obelų sode, tikram sodininkui plyšta širdis. Kad kažkas tą sodą taip apleido, jog šis vieną dieną tapo tiesiog neįžengiama giria, o dabar jį tenka pjaustyti pačiais brutaliausiais būdais. Tačiau tokia yra realybė ir kartais nieko nepakeisi, tik taip ir gali iš tiesų sutvarkyti sodą. O štai vienas sodo mylėtojas sako, kad jų namų sodas – tai tarsi iš kartos į kartą perduodama dovana.
Geram sodininkui reikia gero pjūklo
Jaunasis sodininkas sako, kad ir vejapjovės iš čia jam reikia https://parkutechnika.lt/elektrines-vejapjoves ir gero pjūklo. „Bet pjūklo pirmiau. Be pjūklo negali būti geras sodininkas, negali tikėtis, kad davo sodo obuoliai užaugs kvepiantys ir skanūs, tiesiog negali niekaip to ir norėti. Geras sodininkas turi daryti kai kuriuos dalykus, kurie kitiems gal atrodo žiaurūs ar nereikalingi, pavyzdžiui, normaliai išpjaustyti visą sodą. Tai neišvengiama, kada nori, kad sode būtų tikra tvarka“, sako sodininkas.
Sunkiausia būna pjauti žolę, kai krenta obuoliai
Kalbėdamas apie meilę obelims, jaunuolis sako, kad visgi kartais tenka ant jų ir supykti. „Būna, ruošiuosi eiti pjauti veją, jau susitvarkau, išsivalau vejapjovę, nusiteikiu. Ir tada papurto smarkus vėjas, ir visi obuoliai nuo obelų sukrenta į žoles. O ką tik būna vaikai nurinkę ir paruošę tam pjovimui… Tokie dalykai labai nervina, bet čia juk gamta, nėra ir ką apkaltinti. O štai vaikai, kai jiems tenka vėl per naują eiti rinkti obuolius, apkaltinti turi ką. Jie visada tuomet kaltina tėvus, tokie jau tėvai. Aišku, gal tuos obuolius ir anksčiau reikia skinti, bet su skynimu yra taip, kad turi ieškoti to aukso viduriuko, kada tokio darbo reikia imtis“, – sako jis.
Sodą puoselėja nuo senų laikų
Vyras patikina, kad sodininkyste užsiima ilgai, kad tai tradicija, kurią jis perėmė iš savo tėčio, šis iš senelio ir taip karta iš kartos ėjo visos paslaptys. „Pas mus sode yra obelis, ant kurios auga net 14 skirtingų rūšių obuolių. Įsivaizduojate? Jau net negali jai vieno duoti pavadinimo. Bet reikia mokėti gerai skiepianti tas šakas, kad obuolių rūšis nepasikeistų, kad vaisius gerus duotų, kad, galų gale, gerai prigytų. Džiaugiuosi, kad tėvas mane to išmokė“, – sako jis. Obuolius skinti irgi reikia mokėti, tikina jaunasis obelų prižiūrėtojas.