Nėščiųjų mankšta pirmaisiais nėštumo mėnesiais yra labai naudinga jūsų kūdikiui. Taip yra todėl, kad pirmieji 3 mėnesiai – pats įtempčiausias nėštumo periodas. Šiuo laikotarpiu reiktų kuo daugiau laiko preleisti aktyviai, nes būtent per šiuos mėnesius formuojasi dauguma jūsų vaikelio organų. Šiam laikotarpiui tinkamiausias laisvalaikio praleidimo būdas būtų specializuota nėščiųjų mankšta.
Nėščiųjų mankšta – specialūs atrinkti pratimai kurie pagerins būsimos mamos savijautą, sustiprins kūną, palengvins gimdymą, o kas svarbiausia tai ši mankšta bus naudinga ir jūsų kūdikiui ir tolimesniam jo vystymuisi.
Nėščiosios koncepcija „nejudinti kūdikio“ šiek tiek yra pasenusi ir neatspindi realybės. Šiuolaikiniais tyrimais yra įrodyta, kad tam tikras, pamatuotas fizinis krūvis nėščiosioms duoda teigiamų rezultatų, žinoma nekalbame apie body –building‘ą. Nėščiųjų mankšta palengvina vaiko išnešiojimą ir teigiamai veikia abiejų šio proceso dalyvių sveikatą. Teigiami nėščiųjų mankštos procesai aktyviausiai veikia jei mankštą pradedate nuo pirmųjų nėštumo dienų.
Kvinso universitete, Kanadoje 2011 metais buvo atlikti specialūs tyrimai kurie įrodė, kad moterims, kurios reguliariai atlieka nėščiųjų mankštą nuo pirmojo nėštumo trimestro gestozės rizika ženkliai sumažėja. (Gestozė – labai pavojinga nėštumo komplikacija). Be to moterims kurios yra fiziškai aktyvios gimdymas trunka iki 30% trumpiau, greitesnis gimdymas saugo vaikus nuo hipoksijos ir sulėtėjusio širdies darbo.
Daugelis Fitneso trenerių sako, kad per pirmasias 12 nėštumo savaičių moterys dažnai jaučia silpnumo jausmą, o nėščiųjų mankšta suteikia jėgų, dėl to šis silpnumo jausmas gali būti pašalintas tiesiog reikia atlikti nėščiųjų mankštą.