Jeigu domina brendis, galima pagalvoti ir apie tai, kaip jis geriamas. Daug kas iš mūsų geria alkoholinius gėrimus, tiesiog siekiant patenkinti savo norą atsigerti alkoholio, apsvaigti, kad „atsirištų liežuvis“ ir būtų smagiau bendrauti. Tačiau toks požiūris į alkoholinius gėrimus yra toks pats kaip prisišlamšti greito maisto norinčiam žmogui, atėjusiam įgurmaniškos virtuvės restoraną. Brendis gali būti gurmaniškas gėrimas, jį lydi ištisa kultūra. Tad kaip iš tiesų gerti brendį?
Gerti gryną
Vienas iš būdų, kaip gali būti geriamas brendis, tai grynas. Tai turbūt ir yra tikrojo gėrimų gurmano skiriamasis bruožas – jis geria grynus gėrimus, kadangi jam patinka jausti jų skonį, poskonius, įvertinti gėrimus. Kitaip nei geriant paprastą gėrimą, brendis priverčia reaguoti visą burnos gleivinę. Mes iškart jaučiame šilumą ir nuo jos burna tarsi susitraukia, tarsi užsidega. Ta pati maloni šiluma vėliau lydi ir mūsų gerklę, stemplę, bei visą sistemą, kuria nuteka brendis, kol nesusimaišo su kitomis masėmis. Skirtingas brendis skirtingai nuteka, tad kuo labiau kokybiškas jis bus pasirinktas, tuo skaniau gersis.
Su ledu
Kitas būdas gerti brendį – tą patį gryną, tik su ledu. Tuomet gaunamas dvejopas poveikis. Viena vertus, brendis degina, kaitina burną ir visą sistemą, kuria slysta. Kita vertus – jis šaltas ir dar su ledu, kuris šaldo. Taigi, efektas yra tiesiog nuostabus. Idealiai tinka karštą dieną, nes atvėsina, bet ir šaltą – nes kaitina. Tai puikus subalansuotasgėrimas.
Kokteilis
Dar vienas brendžio gėrimo būdas yra įmaišant šį alkoholinį gėrimą į kokteilius. Brendis, sumaišytas su kitais komponentais, praranda savo aštrumą, tačiau išlieka jo posaldis skonis ir alkoholinis poveikis. Dažniausiai brendis geriamas su labai saldžiais gėrimais, iš jų padarant kokteilį. Populiaru gerti brendį su kola, taip pat brendį su vynuogių sultimis. Kartais siūloma išmėginti ir lietuvišką kokteilį, kada brendis yra geriamas kartu su obuolių sultimis. Tada taip pat atsiranda naujas įdomus skonis.
Nuo ligų
kai kurie žmonės juokiasi ir sako, kad brendis yra jų „Pertusinas“. Taurelė brendžio tuojau pat pramuša slogą, kosulį ir visokius peršalimus. Jeigu skauda gerklę, jeigu labai blogai jaučiamės, tai taurelė brendžio tuojau pat pataiso sveikatą. Aišku, čia kalba eina ne apie pagirias, o apie ligas, kurios mus dažniausiai pasiveja žiemos metu, šaltuoju sezonu. Tai nėra patvirtinta, kad brendis turėtų gydomąjį poveikį, tačiau efektą žmonės jaučia iškart.