Pašerti šunį – irgi reikia mokėti. Geriau iš anksto pasidomėti, kaip tą daryti, dar prieš įsigyjant kambarinį šuniuką, negu vėliau sustreikavus virškinimo ieškoti, kur staiga teikiamos skubios veterinaro paslaugos Vilniuje. O juk šuo – kaip ir žmogus – negali visko valgyti iš eilės, bet kuriuo metu.
Baisiausia – nutukę šunys
Turbūt baisiausias šunų mitybos klausimas yra nutukę šunys. Neretai tai kažkaip būna susiję su tuo, kad ir šeimininkai nesirūpina savo svoriu ir valgo per daug. Tačiau susilaikyti patiems nuo maisto reikia didžiulių valios pastangų. O kam peršerti šunį? Šuo nori daug ko, ko jam neleidžiate: eiti į lovą, žaisti su svetimais šunimis, eiti prie svetimų vaikų, graužti baldų ir pan. Tuomet turite griežtą žodį ir kažko jiems neleidžiate. Kai klausiama, kodėl šuo nutukęs, atsakoma: jis labai nori, mums labai gaila. Tačiau viskam kitam juk yra ribos! Žinoma, šuo nori, tačiau taip, kaip reguliuojate kitus dalykus vardan kitų tikslų, lygiai taip pat reikia ir atsakingai žiūrėti į šunų mitybą. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad šunys labai dažnai yra peršeriami ne per pagrindinį šėrimą, o per užkandžius: kai mėtomas maistas nuo stalo ar per dažnai duodami skanėstai, o fizinis aktyvumas per mažas. Veterinarijos klinikose galima išmatuoti ir pasverti šunį, taip pat jums gali suteikti konsultaciją veterinarai dėl šuns mitybos plano.
Šunį reikia pratinti maitintis pagal grafiką. Paprastai rekomenduojama šerti 2 kartus dienoje, o kai kuriems užtenka ir 1 karto. Normos priklauso nuo šuns amžiaus ir dydžio.
Sausas maistas arba mėsa
Svarbu ir kuo šeriate šunį. Kai kurie žmonės skundžiasi, kad jų šuo vemia ar jam paleidžia vidurius, pasidomėjus paaiškėja, kad šeria šunį bet kuo. Paklausus, kodėl nesirenka subalansuoto sauso ėdalo, sako, kad šuniui jis neskanus ir jo neėda. Tuomet reikėtų pažiūrėti taip: šuo neėda paties pigiausio, prasto ėdalo. Tad reikėtų rinktis geresnį. Šuns kailis labai gerai išduoda, kada mityba tinkama – jis tuomet blizga, nesišeria. Toks jis bus, jeigu rinksitės gerą šunų ėdalą. Be to, reikia neduoti visiškai jokio kito maisto (nebent dresūroje duoti skanėstų), kad šuo priprastų. Arba pratinti šunį „žaliavalgį“, ėdantį tik mėsą.
Negalima vištos kaulų, šokolado ir kitų dalykų
Virškinimo problemos gali atsirasti dėl netinkamo maisto, tačiau taip pat ir žarnyno parazitai gali savo pakenkti. Dėl to reguliariai veterinarijos klinikose įsigykite vaistų nuo žarnyno parazitų ir sumaitinkite šuniui. Nešerkite jo vištų kaulais, saldumynais.