Balansinis dviratukas – tai viena iš tų vaikiškų priemonių, kuri gali pareikalauti šiek tiek ir tėvelių dėmesio: jei vaikui nuperkate pliušinį meškiuką, viskas, kas jums lieka daryti, tai – tik įduoti šį žaislą savo atžalai, tuo tarpu, jei nupirksite balansinį dviratuką, šis variantas nebus pats tinkamiausias – pirmiausia turėsite vaiką išmokyti važiuoti. Na, o kaip ta padaryti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, plačiau pakalbėsime šį kartą.
Pieš pradedant dalinti patarimus, norisi pasakyti, kad labai svarbu yra ir tai, kad vaikui išrinktumėte tinkamą dviratuką, priešingu atveju, jei transporto priemonė neatitiks tam tikrų reikalavimų, mokyti vaiką ja važiuoti, bus gerokai sunkiau. Na, o kad išrinktumėte vaikui tinkantį dviratuką, dar prieš pirkdami, nepatingėkite paieškoti informacijos.
Taigi, kaip išmokyti vaiką važiuoti balansiniu dviratuku? Visų pirma, turėtumėte iš anksto nusiteikti, jog tai pareikalaus šiek tiek kantrybės: nemanykite, jog jau pirmo bandymo metu, vaikui važiuoti seksis kuo puikiausiai, tam gali prireikti kelių kartų. Pirmoji užduotis, kuri laukia jūsų mažylio, tai – išmokti vairuoti. Išmokus puikiai atlikti šį veiksmą, reikėtų pereiti prie kito – stabdyti dviratuką reikiamu momentu. Na, o po to lauks ir trečioji užduotis – išmokti balansuoti. Patartina laikytis būtent tokios mokymosi sekos, tuomet pats mokymosi procesas taps kur kas natūralesniu, nes išvardinti veiksmai seka viena po kito.
Na, o baigiant šią temą, dar keletas bendro pobūdžio pastabų. Vena iš jų yra susijusi su vaiko sugebėjimais, tiksliau sakant, mokinti vaiką važinėti toki dviratuku reikia tik tada, kai atžala jau moka vaikščioti. Antra – balansinis dviratukas yra ideali priemonė, paruošianti vaiką važiavimui tikru dviratuku. Taigi, tik tuomet kai vaikas išmoksta puikiai važiuoti balansiniu dviratuku, galima pereiti prie mokymosi važiuoti įprastu dviratuku.