Naudingi patarimai, kaip atsikratyti streso ir pagerinti savo savijautą

Kad ir koks tai nemalonus bei varginantis jausmas, tačiau stresas yra daugumos žmonių kasdienybė. Dideli darbo krūviai, eilė asmeninių problemų, nerimas dėl ateities bei vidinės ramybės stoka yra tik keli iš daugybės faktorių, kurie pavirsta į stresą. Nors didelė dalis išmoksta su tuo susigyventi, liūdna realybė yra ta, kad nuolat besitęsiantis stresas turi neigiamų pasekmių mūsų sveikatai ir savijautai.

Atsižvelgdami į pozityvo nekeliančias statistikas, sveikatos ekspertai yra atradę ne vieną metodą, kurių pagalbą galime reguliuoti ir mažinti stresą savo gyvenimuose. Būtent apie šiuos metodus ir norime Jus supažindinti, kuriuos galėsite iškart pradėti taikyti savo dienotvarkeje.

Nepamirškite kvėpavimo

Pirmasis patarimas gali nuskambėti kiek keistokai. Kaip gi galima pamiršti kvėpuoti? Nors mes visada tai darome, šis patarimas labiau orientuotas į kvėpavimo pratimus. Ekspertai tam rekomenduoja per dieną skirti bent kelias minutes, po kurių jau galėsite geriau pasijusti. Jeigu nežinote nuo ko pradėti, yra didelis pasirinkimas programėlių, kurios padeda pradedantiesiems valdyti ir koreguoti savo kvėpavimą. O jeigu norite tam skirti daugiau laiko ir patirti dar didesnį poveikį, siūloma užsiimti meditacija, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra tinkamas ir reguliuotas kvėpavimas.

Raskite laiko fizinei veiklai ir gamtai

Nors mes gyvename moderniame amžiuje, didelė dalis žmonių vis tiek pilnai nesupranta, kiek daug naudos atneša fizinė veikla. Negana, kad ji lavina bendrą fizinę būklę, ji taip pat padeda ir su stresu. Nors per dieną rekomenduojama judėti bent 20-30 minučių, net ir 10-ies minučių trumpas pasivaikščiojimas padės sumažinti įtampą, ypatingai, jei tai darysite reguliariai. O pati efektyviausia rekomendacija yra rasti laiko ir jėgų užsiimti nuolatine fizine veikla. Ėjimas į sporto salę, važinėjimas su dviračiu, bėgiojimas, šokiai bei plaukimas baseina yra tik keli iš daugybės variantų iš kurių galite pasirinkti.

KazinoTuo pačiu, ekspertai rekomenduoja rasti laiko gamtai. Moksliškai įrodyta, kad buvimas gamtoje mažina kortizolio (streso hormono) lygį. Atitolimas nuo kasdienybės šurmulio leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir kokybiškiau pabūti su savimi ir savo mintimis. Labai gražus sutapimas, kad didelę dalį fizinių veiklų galima atlikti gamtos apsuptyje, o ši kombinacija žada dar geresnius rezultatus.

Skaitmeninis detoksas

Ne paslaptis, kad priklausomybė ekranams yra viena rimtesnių modernių problemų. Tokios programos kaip Facebook, Instagram, TwinsBet, TikTok bei begalės kitų yra išties smagios ir įtraukiančios, tačiau didelis ekranų naudojimas turi eilę neigiamų poveikių, po kurių sunkiau atsipalaiduoti ir atitolti nuo kasdienio streso. Ekspertai rekomenduoja bent valandą prieš miegą nenaudoti jokių skaitmeninių prietaisų ir kiek įmanoma juos mažinti kasdieniame gyvenime.

Sumažinę skaitmeninių prietaisų naudojimą, mes taip pat atitolstame nuo informacinio triukšmo, kuris tyliai, bet efektyviai kelia įtampą ir stresą. Jeigu leidžia galimybes, siūloma laikinai atsijungti nuo visų socialinių erdvių arba nustatyti limitus, kurie užtikrins, jog neviršysite nustatyto laiko kenksmingose programose. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti sunku ir neveiksminga, tačiau svarbu prisiminti, jog tai yra tyli, bet stipri priklausomybė. Praėjus kelioms savaitėms, pradėtumėte jausti tam tikrus malonius pokyčius, tarp kurių būtų ir sumažėjęs streso bei nerimo lygis.

Minčių rašymas ir streso šaknų atradimas

Svarbu suprasti, kad norint susitvarkyti su stresu nepakanka tik malšinti simptomus. Jeigu norime ramesnio ir kokybiškesnio gyvenimo, privalome dasikasti iki problemų šaknų. Vienas iš būdų tai pasiekti yra pradedant pildyti asmeninę minčių knygą. Tai taptų Jūsų asmenine terpė, kurios lapuose galėsite palikti giliausias savo mintis bei jausmus.

Įvairūs tyrimai yra atskleidę, kad minčių rašymas padeda lengviau atrasti, kas iš tikrųjų yra mūsų streso kaltininkai. Jeigu žinome, kad tos mintys lieka asmeninėmis, mes galime lengviau nusigauti iki minčių gilumų, kur tikrosios problemos ir gali slypėti. Na, o jas atradus, galima pasidaryti išvadas ir imtis reikiamų veiksmų. Šitas metodas yra ypatingai veiksmingas tiems, kurie nėra linkę dalintis savo jausmais ir mintimis su kitais. Tai leidžia ieškoti giliau, ko kitu atveju tiesiog nepavyktų pasiekti.

Nėra privaloma šį procesą kartoti kiekvieną dieną. Pakanka ir vieno arba kelių sykių per savaitę, tačiau, jeigu jaučiate, kad norite savo mintis rašyti dažniau, tai yra visiškai normalu ir skatinama.

Ieškokite sau efektyviausių metodų

Prieš pradedant bet kurį iš šių metodų, svarbu atsiminti vieną svarbų faktą. Nors jie yra veiksmingi visumoje, tai nereiškia, kad jie patiks arba atneš didelę naudą būtent Jums. Svarbiausia atsiminti, kad reikia nebijoti išbandyti kelis skirtingus dalykus. Tai gali pareikalauti tiek laiko, tiek pastangų, tačiau anksčiau ar vėliau Jums pavyks atrasti pačius geriausius metodus, kurių pagalbą galėsite mažinti ir atsikratyti streso bei atnešti daugiau ramybės į gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *