Patys pigiausi kvepalai nuolaidos bus atpiginti, ir tų nuolaidų tikrai rasite gerose interneto parduotuvėse, galbūt labiausiai – artėjant švenčių sezonams. Tačiau be viso to, jums taip pat reikės ir pigių kvepalų kartais, kuriuos pasigaminsite patys. O gal kaip tik jų gamyba bus brangesnė. Tačiau gaminti kvepalus – kažkas įdomaus ir prasmingo.
Pramoga – namų gamybos kosmetika
Taip, kaip populiarėja internete pirkti kvepalai nuolaidos ir akcijos metu, taip populiarėja ir namuose gaminamos kosmetikos mada. Viskas tikriausiai prasidėjo nuo rankų gamybos muilų, kadangi juos pagaminti yra daug paprasčiau negu kitus gaminius. O galiausiai viskas pakrypo link to, kad dabar net ir losjonus, šampūnus, pudras ir kvepalus, veido kaukės, darbščios kvapų ir kosmetikos mėgėjos daro namuose pačios, paskui dovanoja kam nors per šventes. Tiesa, muilą ar vonios druską pagaminti paprasčiau negu kvepalus, tačiau kokia tai ypatinga dovana tampa, kai kvepalai būna pagaminami ir padovanojami tam, ką norėta nudžiuginti. Nerasite nieko panašaus.
Išnagrinėkite patinkančių kvepalų sudėtį
Tad jeigu apsisprendėte gaminti namie kvepalus, pirmiausia reikėtų paimti mėgstamų kvepalų ir įsigilinti į jų sudėtį. Geriausia, jeigu turite bent keletą skirtingų, mėgiamų kvepalų. Tuomet lengviau galėsite pasakyti, ką iš tikrųjų mėgstate, o kas neatrodo taip įdomu ar malonu. Išnagrinėję šias sudėtis galėsite pastebėti, kurie komponentai sutampa. Pavyzdžiui, galbūt aitriųjų pipirų kvapas visuose kvepaluose jums tikrai patinka, o štai apelsinų kvapas – ne itin. Taip galite pasidaryti mėgstamų kvapų ingridientų sąrašą. Tačiau verta ne tik nagrinėti kvepalų sudėtį, bet ir apskritai pagalvoti, kokius kvapus tikrai labai mėgstate, kurie yra gamtoje. Gal jus tiesiog veža pušų ar nušienautos žolės kvapas, gal kažkuri gėlė (jazminas?) kvepia taip, kad apsvaigstate iš laimės, o gal tiesiog perkate kai kuriuos vaisius arba riešutus tam, kad galėtumėte juos pauostyti, o ne suvalgyti. Tai taip pat gali virsti jūsų kvapų eliksyro komponentais.
Ieškokite receptų
Kai susidarysite pilną mėgstamų kvapų sąrašą, ieškokite pagal jį receptų internete. Kadangi reikės tiksliai žinoti, kokio kiekio vieno ar kito daikto jums reikės, kad išgautumėte tuos kvapus. Taip pat nustebsite, kad kvepalai išgaunami įvairiais būdais, kai tai daroma namuose: gali tekti iš augalų spausti šalto spaudimo sultis, taip pat tiesiog daryti kažkokius nuovirus arba antpilus. Galiausiai, galbūt teks viską virti ilgai, tirštinti, o paskui pilti skiediklius, kurie bus spiritinio pagrindo.