Sprendžiant didelį ginčą norite eiti teismo keliu? Gali būti, kad tai visai nėra reikalinga, nes viską gali sutvarkyti kur kas paprastesnė paslauga. https://www.medijuok.lt/ siūlo apsilankyti teisminės mediacijos procedūroje. Tačiau kas tai yra ir kuo skiriasi nuo teismo? Štai skirtumai, kurie skiria ir jungia teismą ir mediaciją.
Savanoriškas susirinkimas
Kvietimą į teismą jūs gaunate ir negalite jo nepaisyti. O teisminė mediacija – tai savanoriškas abiejų šalių susitarimas sėsti prie bendro stalo drauge su mediatoriumi ir išspręsti problemas. Jūs galite nebūti to susitarimo dalimi, savanoriškai nedalyvauti, neinicijuoti tokio dalyko. Nereikės teisintis, kad sergate, kad negalite atvykti ir pan. Teisminė mediacija yra neprivaloma, taigi, tai iškart atlaisvina požiūrį į ją.
Ta pati teisybės paieška – tos pačios svarstyklės
Teisybės ieškojimo kelias tiek teisminėje mediacijoje, tiek teisme bus panašus. Jeigu dvi pusės papasakos savo lūkesčius ir nusiskundimus, teisminės mediacijos metu mediatorius daugiau mažiau pateiks preliminarias išvadas, kaip teismas vertintų ir spręstų tokią bylą. Taigi, galima iš anksto sužinoti teismo rezultatus arba galimus kelius. Tiek mediacijoje, tiek teisme visi vadovaujasi tais pačiais įstatymais, ta pačia Konstitucija, ta pačia bylos medžiaga. Todėl kitas teisininkas (mediatorius) gali numatyti būsimos bylos eigą ir ją papasakoti.