Kad ir koks tai nemalonus bei varginantis jausmas, tačiau stresas yra daugumos žmonių kasdienybė. Dideli darbo krūviai, eilė asmeninių problemų, nerimas dėl ateities bei vidinės ramybės stoka yra tik keli iš daugybės faktorių, kurie pavirsta į stresą. Nors didelė dalis išmoksta su tuo susigyventi, liūdna realybė yra ta, kad nuolat besitęsiantis stresas turi neigiamų pasekmių mūsų sveikatai ir savijautai.
Atsižvelgdami į pozityvo nekeliančias statistikas, sveikatos ekspertai yra atradę ne vieną metodą, kurių pagalbą galime reguliuoti ir mažinti stresą savo gyvenimuose. Būtent apie šiuos metodus ir norime Jus supažindinti, kuriuos galėsite iškart pradėti taikyti savo dienotvarkeje.
Nepamirškite kvėpavimo
Pirmasis patarimas gali nuskambėti kiek keistokai. Kaip gi galima pamiršti kvėpuoti? Nors mes visada tai darome, šis patarimas labiau orientuotas į kvėpavimo pratimus. Ekspertai tam rekomenduoja per dieną skirti bent kelias minutes, po kurių jau galėsite geriau pasijusti. Jeigu nežinote nuo ko pradėti, yra didelis pasirinkimas programėlių, kurios padeda pradedantiesiems valdyti ir koreguoti savo kvėpavimą. O jeigu norite tam skirti daugiau laiko ir patirti dar didesnį poveikį, siūloma užsiimti meditacija, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra tinkamas ir reguliuotas kvėpavimas.
Raskite laiko fizinei veiklai ir gamtai
Nors mes gyvename moderniame amžiuje, didelė dalis žmonių vis tiek pilnai nesupranta, kiek daug naudos atneša fizinė veikla. Negana, kad ji lavina bendrą fizinę būklę, ji taip pat padeda ir su stresu. Nors per dieną rekomenduojama judėti bent 20-30 minučių, net ir 10-ies minučių trumpas pasivaikščiojimas padės sumažinti įtampą, ypatingai, jei tai darysite reguliariai. O pati efektyviausia rekomendacija yra rasti laiko ir jėgų užsiimti nuolatine fizine veikla. Ėjimas į sporto salę, važinėjimas su dviračiu, bėgiojimas, šokiai bei plaukimas baseina yra tik keli iš daugybės variantų iš kurių galite pasirinkti.
Tuo pačiu, ekspertai rekomenduoja rasti laiko gamtai. Moksliškai įrodyta, kad buvimas gamtoje mažina kortizolio (streso hormono) lygį. Atitolimas nuo kasdienybės šurmulio leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir kokybiškiau pabūti su savimi ir savo mintimis. Labai gražus sutapimas, kad didelę dalį fizinių veiklų galima atlikti gamtos apsuptyje, o ši kombinacija žada dar geresnius rezultatus.